„ZDROWE” WARSZTATY NA SZÓSTKĘ!

W naszej placówce odbyły się warsztaty dla uczniów klas I-V w ramach realizacji programu „Mleko i owoce w szkole”, które poprowadził pan Marek Iwan – przedstawiciel firmy „Rolmlek”, czyli „Dostawcy na szóstkę”. Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie uczestniczyli w ciekawych quizach i konkursach nagradzanych gadżetami (smyczami, planami lekcji, soczkami, maskotkami) mających na celu poszerzyć ich wiedzę na temat warzyw i owoców. Uczestnicy warsztatów w ramach atrakcyjnych zajęć dowiedzieli się, że wszystkie owoce i warzywa w kolorze czerwonym zawierają sporo antyoksydantów zapobiegających nowotworom, zaś kalarepa – dostarczana w ramach programu – chroni nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem, a pomidory – źródło potasu chroniącego serce – sprowadzili do Europy Hiszpanie. Okazało się, że marchewka, zawierająca karoten i prowitaminę A oraz  działająca korzystnie na naszą cerę, znana była już w starożytnych Chinach, natomiast rzodkiewka poprawia kondycję włosów.

Pan Marek Iwan podzielił się z uczniami ciekawostkami na temat owoców – największą gruszkę na świecie ważącą… 3kg oraz truskawkę o obwodzie… 30 cm  wyhodowali Japończycy.

Wszyscy  z pewnością zapamiętają „zdrową rymowankę” , której nauczyli się podczas warsztatów:

„Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z dala ode mnie”.

Nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują  Panu Markowi Iwanowi  za profesjonalizm, kompetencje i zaangażowanie zaprezentowane podczas warsztatów oraz świetny kontakt z uczniami, wystawiając Mu … szóstkę.

Ideą programu finansowanego przez Unię Europejską jest promowanie wśród 300 tysięcy dzieci zasad zdrowego odżywiania oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez zachęcanie ich do konsumpcji mleka i przetworów mlecznych oraz owoców i warzyw.

FOTOGALERIA

Previous Article
Next Article