KONKURS RECYTATORSKI

29 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mistrzyni Szymborska” w związku z ogłoszeniem przez Senat RP roku 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej, wybitnej noblistki urodzonej 100 lat temu. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 32 uczestników z sześciu szkół podstawowych gminy Czarna: Czarnej, Żdżar, Chotowej, Borowej, Głowaczowej i Starej Jastrząbki. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych :

Klasy 4-6:

I miejsce:

Julia Latocha – Szkoła Podstawowa w Żdżarach

Angelika Modelska – Szkoła Podstawowa w Chotowej

II miejsce:

Emilia Szęszoł – Szkoła Podstawowa w Głowaczowej

Michalina Wilk – Szkoła Podstawowa w Borowej

III miejsce:

Amelia Majka –Szkoła Podstawowa w Borowej

Julia Ruda- – Szkoła Podstawowa w Chotowej

Wyróżnienia:

Gabriela Guzik- Szkoła Podstawowa w Starej Jastrząbce

Lena Gruszowska- Szkoła Podstawowa w Chotowej

Klasy 7-8:

I miejsce:

Nikola Boroń– Szkoła Podstawowa w Czarnej

Olga Jensz – Szkoła Podstawowa w Czarnej

II miejsce:

Sandra Modelska – Szkoła Podstawowa w Chotowej

Nikodem Rynkar – Szkoła Podstawowa w Żdżarach

III miejsce:

Milena Lis – Szkoła Podstawowa w Czarnej

Wyróżnienia:

Konrad Pyrkowski – Szkoła Podstawowa w Żdżarach

Kamila Drożdż – Szkoła Podstawowa w Czarnej

W przerwie konkursu wystąpiły uczennice klas VII i V Szkoły Podstawowej w Żdżarach Amelia Żołądź oraz Aleksandra Pietraszewska, które przy akompaniamencie Krzysztofa Kajpusta, nauczyciela muzyki, zaśpiewały utwór Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy” z repertuaru Sanah.

Uczestnicy konkursu mieli okazję obejrzeć przygotowaną przez organizatorów wystawę tomików wierszy Wisławy Szymborskiej oraz prac poświęconych jej twórczości. Można było zobaczyć również ekspozycję zakładek do książek z cytatami z poezji sławnej noblistki wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Żdżarach w ramach zadań projektu „Mistrzyni Szymborska”.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Czarnej – sponsorem nagród w konkursie, a jego organizatorkami były Anna Grabowska – nauczycielka języka polskiego oraz Dorota Szutka – nauczycielka historii, które serdecznie dziękują Panu Dyrektorowi Piotrowi Warżale, Radzie Rodziców oraz Panu Markowi Ziai – Radnemu ze Żdżar za wsparcie i wszelką pomoc przy organizacji konkursu.

FOTOGALERIA

Previous Article
Next Article